• Zarząd Stowarzyszenia

  • Uroczystości Jubileuszowe

  • Sztandar Stowarzyszenia

  • Bal Absolwentów

  • Gdzieś w Polsce...

W sobotę, 19 maja 2012 roku w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 im. Karola Wojtyły po 30-tu latach znów spotkali się harcerze i instruktorzy Szczepu Starszoharcerskiego JĘDRUSIE, oraz zaproszeni Goście.

IMG 7129Kominek harcerski przygotowany przez Krąg Starszyzny JĘDRUSIE dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Teresy Łęckiej trwał ponad 3 godziny. Przybyli Goście Honorowi, dh Jan Gałuszka ps. Mizerny – żołnierz oddziału partyzanckiego Jędrusie, uczestnik „Akcji Burza”.

IMG 7185

Dh hm Elżbieta Malińska – pierwsza komendantka Szczepu i inicjatorka przyjęcia imienia Jędrusiów przez Szczep, Dyrektor ZSP nr 19, Pani Teresa Łęcka, dh hm Ewa Grabarczyk - Komendantka Chorągwi Łódzkiej Związku Harcerstwa Polskiego, członkowie Kręgów Seniorów, na czele z Kierownikiem Referatu dh phm Danielem Głowackim, przybyli drużynowi 71 ŁDH i 43 ŁDH, dh pwd Arkadiusz Ginter i dh pwd Agnieszka Andrysiak, instruktorzy i i harcerze Szczepu, przybyli „jędrusie” z Nowej Dęby i ze Starachowic na czele z dh hm Małgorzatą Ślaską – Komendantką Hufca Starachowice.


W imieniu Komendy Hufca Łódź-Polesie przybyła dh phm Magdalena Dąbkowska, Komendantka Szczepu im. Traugutta, przekazując nam słowa dh hm Agnieszki Rytel, która będąc świeżo upieczoną Mamą malutkiego Krzysia, przybyć nie mogła. Została przez to obarczona obowiązkiem dostarczenia prezentu dla maluszka (miś jest żółty i nazywa się „PYZZ”). Gościliśmy harcerzy 1 ŁDH i 32 ŁDH, które to drużyny wspomagały nas logistycznie w organizacji Kominka.

IMG 7235Zabrakło wśród nas ówczesnej Komendy Szczepu, dh hm Barbary Zytki i dh hm Lecha Margiela, sprawy osobiste nie pozwoliły uczestniczyć Im w naszym Święcie.

Przypomnieliśmy sobie film JĘDRUSIE z 1984 roku w którym mieliśmy swój udział, grupa DJ-a zaśpiewała nam kilkanaście piosenek harcerskich i turystycznych, a wspomnienia ciągnęły się do chwili, gdy do kręgu ogniska wprowadzono niespodziankę, prawie 10 kilogramowy tort mający uświetnić Jubileusz.

IMG 7268

Nie zabrakło uścisków, śmiechu, wspomnień i wielu wzruszeń jakie rocznice zawsze wzbudzają.

Na swój sposób była to rocznica „sentymentalna”, po latach wielu z nas nie ma już związku z harcerstwem, z Harcerską Polaną w Strużnicy, ale może to spotkanie znów obudzi w Nich pragnienie zobaczenia panoramy Sudetów ze Skalnika i rześkiego leśnego powietrza nad strumieniem, płynącym za namiotem.

Dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie, był to dla nas wielki zaszczyt gościć Was wszystkich,
pamiętając, że:

Nie zgaśnie tej przyjaźni żar, co połączyła nas
Nie pozwolimy by ją starł nieubłagany czas.
Za nami jasnych godzin moc i moc młodzieńczych snów
Przy innym ogniu, w inną noc, do zobaczenia znów

CZUWAJ !!!

Krąg Starszyzny Harcerskiej i Seniorów
JĘDRUSIE

Logowanie

Kalendarz

July 2024
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31