• Zarząd Stowarzyszenia

  • Uroczystości Jubileuszowe

  • Sztandar Stowarzyszenia

  • Bal Absolwentów

  • Gdzieś w Polsce...

W dniu 17. XI 2002 o godz. 15 w parafii Opatrzności Bożej w Łodzi przy ul. Kolińskiego podczas mszy świętej celebrowanej przez ks. Karola Szumachera dokonano poświęcenia sztandaru Stowarzyszenia Absolwentów Zespołu Szkół w Łodzi przy ul. Żeromskiego 115.

Wysiłkiem członków Stowarzyszenia, a przede wszystkim głównego propagatora idei ks. Karola, - „aby to nasze Stowarzyszenie postarało się o swój widomy symbol, który w każdym miejscu będzie nas jednoczył". Wspominając dalej słowa ks. Karola - „Powstała myśl posiadania własnego sztandaru, w którego cieniu, niezależnie od oficjalnej nazwy tej Szkoły, będą mogli gromadzić się absolwenci szkoły przy ul. Żeromskiego 115, wtedy dla absolwentów nazwa Szkoły, czy profil nauczania będą miały znaczenie drugorzędne".

pub 2004Jednak, aby taka ceremonia mogła dojść do skutku musimy cofnąć się do 1999 r. Roku, w którym powstało Stowarzyszenie. Decyzja o powstaniu Komitetu Założycielskiego Stowarzyszenia podjęta została na spotkaniu Komitetu Organizacyjnego Zjazdu Absolwentów i obchodów Rocznicy 130 - lecia Szkoły wówczas Zespołu Szkół Techniczno- Przemysłowych. Pewna grupa skierowała do Sądu Rejonowego w Łodzi wniosek o zarejestrowanie - Stowarzyszenia Absolwentów Zespołu Szkół w Łodzi przy ul. Żeromskiego 115 oraz co dopiero uchwalony Statut. Pod wnioskiem podpisali się obecni na spotkaniu: M. Błaszczyk, J. Gołaszewski . M. Grobelkiewicz, B. Jakubczyk, M. Kwiatkowski, J. Lewandowski, M. Rutkowska , W. Różycka-Stasiak, M. Rybicka, A. Sajpelt, A. Stefańska, J. Sosiński, J. Szymczak, U. Walczak, W. Walczak, E. Wołczek, G. Wójcik, S. Wiśniewski.

Czytaj więcej...

Historii wiatr zmienia kierunki i siły,
Patroni odchodzą w Przeszłości Mogiły.
Szkoła jest i będzie, w tym Jej moc jest cała

Na Pańskiej, Żeromskiego, wzrosła i ostała
Jako się nazywa, niechaj się nazywa,
Była Walentyna, niech będzie Wojtyła.

stupakSzanowni Państwo

Już po raz trzeci mam zaszczyt zapraszać do obchodów kolejnego, tym razem 135. Jubileuszu naszej Szkoły. Zbliżający się Jubileusz jest wyjątkowy, albowiem łączy się z nadaniem naszej Szkole imienia Karo­la Wojtyły - najznamienitszego Polaka, wielkiego autorytetu moralnego, przyjaciela wszystkich ludzi, orę­downika światowego pokoju, umiłowanego przez miliony, bez względu na rasę, narodowość i wyznanie.

Od pierwszego Jubileuszu, który miałem zaszczyt organizować w 1994 r. minęło 10 trudnych lat, w cza­sie których Szkoła przeobrażała się z tracącej popularność szkoły włókienniczej w szkołę, której główny trzon stanowi XLVI Liceum Ogólnokształcące. Wprawdzie metamorfoza ta nie wszędzie znajdowała zrozu­mienie i poparcie, to jednak gdyby nie ona, szkoły by już nie było, albowiem liczba chętnych do szkół włókienniczych drastycznie zmniejszała się z roku na rok.

Czytaj więcej...

W dniu 17.XI 2002 o godz. 15 w parafii Opatrzności Bożej w Łodzi przy ul. Kolińskiego podczas mszy świętej celebrowanej przez ks. Karola Szumachera dokonano poświęcenia sztandaru Stowarzyszenia Absolwentów Zespołu Szkół w Łodzi przy ul. Żeromskiego 115.

walczakWysiłkiem członków Stowarzyszenia, a przede wszystkim głównego propagatora idei ks. Karola,
- „aby to nasze Stowarzyszenie postarało się o swój widomy symbol, który w każdym miejscu będzie nas jednoczył". Wspominając dalej słowa ks. Karola - „Powstała myśl posiadania własnego sztandaru, w którego cieniu, niezależnie od oficjalnej nazwy tej Szkoły, będą mogli gromadzić się absolwenci szkoły przy ul. Żeromskiego 115, wtedy dla absolwentów nazwa Szkoły, czy profil nauczania będą miały znaczenie drugorzędne".

Jednak, aby taka ceremonia mogła dojść do skutku musimy cofnąć się do 1999 r. Roku, w którym powstało Stowarzyszenie. Decyzja o powstaniu Komitetu Założycielskiego Stowarzyszenia podjęta została na spotkaniu Komitetu Organizacyjnego Zjazdu Absolwentów i obchodów Rocznicy 130 - lecia Szkoły wówczas Zespołu Szkół Techniczno- Przemysłowych. Pewna grupa skierowała do Sądu Rejonowego w Łodzi wniosek o zarejestrowanie - Stowarzyszenia Absolwentów Zespołu Szkół w Łodzi przy ul. Żeromskiego 115 oraz co dopiero uchwalony Statut. Pod wnioskiem podpisali się obecni na spotkaniu: M. Błaszczyk, J. Gołaszewski .M. Grobel-kiewicz, B. Jakubczyk, M. Kwiatkowski, J. Lewandowski, M. Rutkowska , W. Różycka-Stasiak, M. Rybicka, A. Sajpelt, A. Stefańska, J. Sosiński, J. Szymczak, U. Walczak, W. Walczak, E. Wołczek, G. Wójcik, S. Wiśniewski.

Czytaj więcej...

Kazanie na poświęcenie sztandaru „Stowarzyszenia Absolwentów Szkoły, Łódź, ul. Żeromskiego 115" dnia 17 listopada 2002 r. w par. Opatrzności Bożej w Łodzi. Dokonane przez absolwenta szkoły, ks. prof. Karola Szumachera.

Upływa szybko życie, jak potok płynie czas.

Drogie Koleżanki i Koledzy!

Znamy wszyscy tę piosenkę, bardzo sentymentalną, a jednak niezmiernie realistyczną. Wydawać by się mogło, że tak niedawno wchodziliśmy, czasem ze stra-chem w sercu, w mury naszej szkoły. Wówczas był to dla nas bardzo długi okres czasu. Mijały jednak lata nauki, były wtedy radości i smutki, jak jest zwyczajnie w życiu. Powiedzmy szczerze, że nawet przyjemnie było, gdy któryś z profesorów świecił swoją nieobecnością i godzina lekcyjna była wolna, a najlepiej, kiedy była to ostatnia lekcja.

Czytaj więcej...

Logowanie

Kalendarz

May 2024
S M T W T F S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31