• Zarząd Stowarzyszenia

  • Uroczystości Jubileuszowe

  • Sztandar Stowarzyszenia

  • Bal Absolwentów

  • Gdzieś w Polsce...

szkola front

145-lecie Szkoły to kolejny już, czwarty wpisany w historię Szkoły Jubileusz Jej istnienia. Organizowane z coraz większym rozmachem i uroczystą oprawą Uroczystości Święta Szkoły i IV Zjazdu Absolwentów i tym razem rozłożone były na dwa dni.

Uroczystości dnia 17 października 2014 r.

Obchody jubileuszowe rozpoczęto Mszą św. w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej przy ul Łąkowej 27 w Łodzi koncelebrowaną przez ks. bpa Ireneusza Pękalskiego. Bezpośrednio po mszy przed Pomnikiem Katyńskim oddaliśmy hołd pomordowanym na Kresach, w tym naszym pięciu Absolwentom, którzy stracili życie w obozach sowieckich. Po odczytaniu Apelu Poległych, w asyście Strażników Tradycji oraz przedstawicieli Wojska Polskiego, Policji, Straży Pożarnej, Związku Harcerstwa Polskiego, złożyliśmy kwiaty i znicze. Następnie posadziliśmy w sąsiedztwie szkoły w Parku im. ks. J. Poniatowskiego, wspólnie z przedstawicielami Rodziny Katyńskiej, dwa dęby, by uczcić pamięć por. Mieczysława Zalasika oraz por. Stanisława Zielińskiego. Dęby - symbole siły i długowieczności - dołączyły do trzech innych - posadzonych wcześniej dla naszych Ś.P. Absolwentów.

Na zakończenie pierwszego dnia uroczystości uczniowie u wejścia do budynku głównego zorganizowali happening nawiązujący do zachodzących w dziejach Szkoły zmian. Jego zwieńczeniem było wypuszczenie balonów z uczniowskimi życzeniami na przyszłość.

Uroczystości dnia 18 października 2014 r.

W sobotę, drugiego dnia obchodów, odbył się Zjazd Absolwentów. Szkołę odwiedziło wielu wychowanków, byłych nauczycieli, przyjaciół Szkoły, znamienitych Gości. Aula zapełniła się do ostatniego miejsca. Z dużą tremą zaprezentowaliśmy tak długo tworzony hymn - mamy nadzieję, że wpisze się na stałe w szkolny ceremoniał. W części artystycznej Koło Teatralne "Pigwa" przedstawiło retrospektywną wizję początku roku szkolnego na przestrzeni minionych lat i - z wpisów do Księgi Pamiątkowej - wiemy, że spodobała się ona w wykonaniu naszych artystów. Dziękujemy za wszystkie wzruszające wspomnienia, podziękowania i budujące uwagi. Zarówno pierwszy, jak i drugi dzień uroczystości zakończyliśmy poczęstunkiem w sali bankietowej, któremu towarzyszyły długie rozmowy oraz sesja fotograficzna uczestników obchodów.

W godzinach wieczornych w Klubie Garnizonowym po raz kolejny odbył się Bal Absolwentów.

Wszystkim Gościom, Przyjaciołom i Sympatykom naszej Dostojnej Jubilatki dziękujemy za obecność i okazaną życzliwość.

Wszystkie znaki na Niebie i na Ziemi wskazują, że Jubileusz 150-lecia Szkoły złączy się z piątym, Jubileuszowym Zjazdem Absolwentów i XX-leciem Stowarzyszenia Absolwentów i odbędzie się 18 i 19 października 2019 roku.

Więc mamy niewiele czasu na przygotowania potrójnego Jubileuszu, te 5 lat szybko minie, więc już dziś zaczynamy...

Stowarzyszenie Absolwentów

leckaSzanowni Państwo, drodzy Absolwenci, Nauczyciele, Dyrektorzy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 im. Karola Wojtyły w Łodzi, pojubileuszowo dziękuję każdemu z Was za udział w szkolnych spotkaniach 17 i 18 października 2014 r.

Szczególnie kłaniam się nisko panu Mirosławowi Kwiatkowskiemu za zaangażowanie i sympatię jaką darzy Dziewiętnastkę.

Dziękuję za tworzony i przekazywany w tej szkole wyjątkowy klimat...atmosferę pełną pozytywnej energii i wyjątkowej mocy. Kochani, w szkole zostawiliście cząstkę siebie i tu jesteście w jakiś sposób cały czas obecni. Ta niewidoczna na co dzień obecność ma wpływ na nas kontynuujących to, co Wy rozpoczęliście.

Mam nadzieję, że nie dajemy Wam powodu do wstydu i że to, co Wy zostawiliście w murach tej szkoły, my niesiemy dalej do przyszłych pokoleń. Dbajcie o siebie byśmy mogli spotkać się na kolejnym JUBILEUSZU ZSP 19.

Teresa Łęcka,

Dyrektor Szkoły.

Logowanie

Kalendarz

June 2024
S M T W T F S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30